کشاورزی

Agriculture

در کشور ایران، کشاورزی بر پایه استقلال و توسعه است و اهمیت آن مرتبط به نوع تغذیه و درآمد حاصل می باشد ولی در سال های اخیر با توجه به افرایش هزینه و کاهش سود حاصله لذا منجر به کاهش روز افزون مزارع کشاورزی در ایران گردیده است. این پروژه با پیش بینی و ارتباط توریسم و نحوه برنامه ریزی شامل همکاری و هماهنگی بین گردشگران و کشاورزان و میزان منابع و نیازهای مردم بومی می باشد.

برنامه ریزی چند بعدی مبتنی بر ارزش های اخلاقی و اجتماعی است تا عملکردهای پایداری در برنامه ریزی محقق گردد. این پروژه با برنامه ریزی کاربری پایدار و دارای واحدی از فضا یا چشم انداز طبیعی است تا فرآیند برنامه ریزی بر مبنای این واحد هدایت گردد.

روش اجرای این پروژه، استفاده از دامنه و اهمیت اثرات و طرح پرسشنامه مرتبط با آن در ماتریس سه بعدی با ارائه مدلی جدید در خصوص ارزیابی اثرات توریسم در محیط های کشاورزی و افزایش مساحت مزرعه ها و توسعه فضایی و تنوع محصولات و درآمدزایی چند جانبه بوده که برای ادامه حیات خود به کمک و ایجاد تنوع در محصولات و فعالیت هایشان نیاز داشتند که یکی از این فعالیت ها به کارگیری توریسم کشاورزی و فعالیت های جاری در این زمینه می باشد وکه نتایج بسیار سودمندی را برای اقتصاد منطقه و کشور به بار می آورد.

کشور ایران با توجه به تنوع آب و هوایی و دارا بودن مزارع بسیار زیبا با محصولات کشاورزی فراوان، ظرفیت های فراوانی در جذب توریست کشاورزی و یا اگروتوریسم دارد. گسترش بهره برداری از مزرعه، افزایش مصرف کنندگان محصولات کشاورزی، افزایش آگاهی پیرامون محصولات کشاورزی محلی، اهمیت نگهداری اراضی کشاورزی، کسب درآمد اعضای خانواده کشاورز، جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهر کمک به احیای سنت ها،  تشویق کشاورزان به ادامه فعالیت کشاورزی، پیشرفت وبهبود فرهنگ، ارتباط و درک درون منطقه ای و افزایش استفاده از محصولات و خدمات محلی هم از مهمترین پیامدهای توسعه گردشگری کشاورزی در ایران می باشد.

در بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا از موجودات برای جذب توریست استفاده می شود که در این بین کالاها و محصولات کشاورزی و محیط زیبای روستا از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به عنوان یک صنعت، می توان مشاغلی در این نوع گردشگری دید، به عنوان مثال جنسیتی با بسیاری از مشاغلی مانند خانه داری، کار در هتل ها، رستوران ها، و جاذبه های دیگر زنان نقش مهمی ایفا می کنند.

این مطالعه از جاذبه های مقصد، خدمات و فعالیت های در طول یک رویداد ملی در سطح تبلیغاتی استدلال می کند و هدایت بسوی گردشگری و منابع ناشناخته از مناطق روستایی است. تمرکز بر روی استراتژی های اتخاذ شده توسط سازمان دهندگان به این منابع  نشانه عمده توریسم و شامل ارائه دهندگان خدمات محلی به صورت جمعی از ترویج گردشگری روستایی در طول این رویداد است.

اولین کسانی که از این نوع گردشگری نفع می برند کشاورزان هستند زیرا توریست ها سرمایه های شهری را انتقال می دهند و موجب درآمدزایی کشاورزان می شوند. با نبودن برنامه ریزی مناسب شامل همکاری و هماهنگی بین کشاورزان و توریست در ارتباط با میزان منابع و نیازهای مردم بومی و خواسته های توریست  نه تنها سودی بدست نمی آید بلکه خسارات جبران ناپذیری به بار خواهد آمد، لذا با ارزیابی بر ارزش های اخلاقی و اجتماعی تا عملکردهای پایداری در برنامه ریزی محقق گردد. دولت ها، به ویژه در جهان سوم تشویق به سرمایه گذاری درگردشگری می کنند، زیرا با این کار به توسعه اقتصادی کشورهای خود کمک کنند.

زیتون و باد

Olive & Wind

زیتون درختی همیشه سبز، به ارتفاع حدود ۱۵ متر است که عمر آن به 3000 سال هم می رسد و جزء درختان مناطق نیمه گرمسیری طبقه بندی می شود. پوست تنه آن خاکستری و واجد ترک هایی بسیار ظریف و فلس دار است برگ های ساده، سرنیزه ای تا تخم مرغی با بافت چرمی تقریبا بدون دمبرگ هستند و گل آن سفید رنگ است.

میوه ها بیضوی تا کروی هستند که در مرحله کال بودن سبز رنگ و پس از رسیدن به رنگ سیاه یا قهوه ای تغییر می کنند. میوه آن هسته دار بوده و از مزوکارپی گوشتی، خوراکی و غنی از لیپید برخوردار است. گوشت میوه زیتون و هسته آن به ترتیب 65/83 و 30/13 درصد کل وزن میوه را تشکیل می دهند.

زیتون را نه به عنوان یک درخت بلکه به عنوان شخصیتی باید شناخت که با سنت های فرهنگی و اجتماعی هر کشور و هر منطقه همبستگی پیدا می‌کند و باعث اتصال بین فرهنگ ها و ملل مختلف گردیده است. این موجود زنده به دلیل استقامت،  تحمل و طول عمر،  خصوصا به سبب سازش خود با محیط های مختلف بر دیگر درختان برتری پیدا کرده است.

اهمیت زیتون در قرآن

از درخت زیتون و روغن زیتون بیشتر از سی مرتبه در کتاب مقدس و هفت مرتبه در قرآن یاد شده است. این یکی از اولین گیاهان یاد شده در انجیل است. در هر دوی این کتاب ها از زیتون به عنوان درختی گران بهاء و مهم تعریف شده است. کشت و صنعت زیتون در سرتاسر مناطق مجاور مدیترانه، فلسطین، سوریه و یونان، در میانه و عهد پیش از برنز پایه گذاری شده و در نیمه‌ قرن نوزدهم، کشت این محصول به طور مدرن و مقدار زیاد در منطقه به اوج خود رسید.

در آیات سوره نور 35 ، انعام 99 ، انعام 141 ، نحل 11 ، عبس 21 ، مؤمنون 20، از زیتون یاد شده است. پیامبر(ص) می فرمایند: (کلوا الذیت و ادهنوا به فانه من شجره مبارکه) یعنی، از روغن زیتون بخورید و به بدن بمالید که از درخت مبارک است.

امام صادق(ع) می فرمود: محبوب ترین غذای رنگی بر رسول خدا(ص) سرکه و زیتون بود که غذای انبیاء است(محاسن . ج 2 . ص 472 و 485 ).